Strefa projektanta

Piękny ogród wymaga smaku i doświadczenia. Nowoczesna architektura zieleni wymaga również stosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych i budowlanych, odpornych na warunki atmosferyczne i erozję naturalną. Wychodzimy na przeciw potrzebom projektantów i wykonawców ogrodów.

Dostarczamy gotowe rozwiązania betonu architektonicznego, dostosowane do specyficznych europejskich warunków atmosferycznych, ograniczone rozmiarem i kolorem tylko przez granice Państwa wyobraźni.Płynny Kamień - posiada wszystkie właściwości mile widziane przez właścicieli ogrodów: stworzony ze składników naturalnych, prawie niezniszczalny, łatwy w transporcie i montażu, praktyczny w czyszczeniu i konserwacji.

Zastosowanie najnowszych technologii wiązania substancji cementowych umożliwiło obniżenie wagi i podniesienie wytrzymałości gotowych produktów, zgodnie z wymaganiami trudnych warunków pogodowych.
OKŁADZINY ŚCIENNE NA ELEWACJE, MURKI OPOROWE I OGRODZENIOWE, ŚMIETNIKI


PROFESJONALNA OBSŁUGA INWESTYCJI I MONTAŻ
Budujemy domy od altanek  po pałace.
Od fundamentów aż po klucz.

 

Budowa domu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Często pojawiają się wątpliwości jaką metodą budować, komu zlecić roboty oraz czy starczy nam czasu i cierpliwości na tzw. "Fachowców".

Firma ROB-MAR oferuje państwu kompleksową obsługę budowy. Budując z nami nie martwicie się państwo kto wykona następną robotę i jak. Na co dzień dysponujemy zaufaną  ekipą doświadczonych fachowców oraz współpracujemy na stałe ze sprawdzonymi podwykonawcami.


Firma ROB-MAR specjalizuje się w budowie domów metodą tradycyjną ale i domy pasywne czy z drewna nie są nam obce. Wszystkie prace  wykonywane są z należytą starannością gdyż z doświadczenia wiemy, że każdy szczegół jest ważny.

Realizujemy budynki z gotowych projektów jak i również indywidualnych. Współpracujemy z architektami wszystkich branż więc jakiekolwiek zmiany w projekcie nie stanowią dla nas problemu.WNĘTRZA

Nowoczesne wzornictwo architektoniczne, pełne minimalistycznych i surowych motywów postrzega beton jako jedno z najbardziej pożądanych wykończeń pomieszczeń hotelowych, mieszkalnych, restauracyjnych, użyteczności publicznej i wielu innych.

Naturalny wygląd pochodzący z połączenia minerałów, nieograniczona dowolność kształtu i rozmiaru, szlachetna gładkość lub faktura nadana przez specjalne formy, oraz podświadome poczucie pewności i solidności, pozostawi na gościach niesamowite poczucie komfortu , wrażenie nowoczesności i dbałości o jakość, przynosząc jednocześnie większy odpoczynek.


Praktycznie niezniszczalny, odporny na ząb czasu, beton jest szczególnie pożądany przez właścicieli hoteli ponieważ nie tylko świetnie wygląda, daje się łączyć z dowolnym innym materiałem i wykończeniem, ale również idealnie nadaje się na ściany, posadzki i inne elementy funkcjonalne często wykorzystywane przez duże grupy ludzi.
Bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości jest również tani w konserwacji i renowacji.

 

 

 

TioCem® - Cement przyjazny środowisku!

TioCem

Najważniejsze fakty o cemencie TioCem®:

  • TioCem® to wysoko zaawansowany technologicznie cement, zawierający dwutlenek tytanu TiO2 – fotokatalizator aktywnie usuwający tlenki azotu NOx obecne w zanieczyszczonym powietrzu.
  • Fotokatalityczne utlenianie szkodliwych tlenków azotu NOx do nieszkodliwych jonów azotanowych NO3- przebiega pod wpływem światła – stąd efektywne stosowanie cementu TioCem dotyczy powierzchniowych warstw betonu.
  • Jony azotanowe NO3- nie są toksyczne ani szkodliwe dla zdrowia. Reagując z wodorotlenkiem wapnia Ca(OH)2 na powierzchni betonu tworząc sole (azotany), które są spłukiwane przez deszcz.
  • Szybkość fotokatalitycznego utlenienia zależy od intensywności promieniowania słonecznego UV – w warunkach laboratoryjnych 40% NOx było natychmiast redukowane do NO3-.
  • Naturalne światło dzienne jest wystarczające dla szybkiego przebiegu fotokatalitycznego utlenienia.
  • Fotokatalizator – dwutlenek tytanu TiO2 – nie zużywa się w czasie procesu redukcji NOx, co zapewnia długotrwały efekt oczyszczania powietrza.
  • Nanokrystaliczny dwutlenek tytanu TiO2 jest nieszkodliwym i nietoksycznym związkiem dla człowieka i środowiska. TiO2 jest powszechnie stosowany do produkcji kosmetyków, barwników, farb.
  • Właściwości fizyczne i mechaniczne cementu TioCem® spełniają wymagania normy EN 197-1 „Cement – Część 1. Skład, wymagania i kryteria zgodności dotyczące cementów powszechnego użytku”.
  • Zasady stosowania cementu TioCem® w produkcji betonu i elementów prefabrykowanych są identyczne jak w przypadku standardowych cementów powszechnego użytku.

 

 

 

Technologia TX Active®

Technologia TX Active® opiera się na zastosowaniu substancji, która przyśpiesza naturalny rozkład zanieczyszczeń pod wpływem światła słonecznego. Technologia ta została opracowana i opatentowana przez firmę Italcementi. Materiały lub produkty w niej wykonane są zdolne do zmniejszania stężenia szkodliwych substancji w powietrzu oraz do zachowania pierwotnej estetyki tych wyrobów przez długi czas.
Skuteczność tego rozwiązania została potwierdzona przez niezależne ośrodki badawcze (CNR, ARPA, IspraResearchCenter). Tylko produkty spełniające określone wymagania, dotyczące ekologii oraz ochrony człowieka i środowiska, mogą być oznaczone znakiem TX Active®. Cement wyprodukowany w tej technologii badany jest zgodnie z normą UNI 11259. Wyroby finalne są badane zgodnie z normą UNI 11247.Redukcja NOx

 

TioCem® to wysoko zaawansowany technologicznie cement, zawierający dwutlenek tytanu TiO2 – fotokatalizator aktywnie usuwający tlenki azotu NOx z zanieczyszczonego powietrza. Odbywa się to poprzez utlenianie szkodliwych tlenków do nieszkodliwych jonów azotanowych NO3 pod wpływem światła. Dlatego efektywne stosowanie tego cementu dotyczy powierzchniowych warstw betonu. Powstające na powierzchni betonu jony nie są niebezpieczne dla zdrowia - wraz z wodorotlenkiem wapnia tworzą sole, które są spłukiwane przez deszcz.

 

Beton samoczyszczący

 

TioCem® ułatwia usuwanie zabrudzeń organicznych, gromadzących się na powierzchni betonowej. Samooczyszczanie jest związane z działaniem aktywowanego promieniowaniem UV dwutlenku tytanu TiO2, w efekcie którego zabrudzenia organiczne ulegają utlenianiu. Dodatkowo, powierzchnia betonowa zostaje pokryta cienkim filmem wodnym, tworzącym płaszczyznę poślizgu. Zapobiega to nawarstwianiu się zanieczyszczeń i umożliwia ich łatwe usuwanie podczas zraszania betonu wodą (np. podczas opadu deszczu).


* informacje na temat tio cementu pobrano z oficjalnej strony www.tiocem.pl